Menu

„Cuda, cuda ogłaszają!” - X jubileuszowy Orszak Trzech króli we Wrocławiu

Św. Jan Chrzciciel, Latarnik Wrocławski i aż 10 Świętych Rodzin! 6 stycznia o godz. 12.30 wyruszy z Ostrowa Tumskiego X jubileuszowy wrocławski Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Wrocławia do wspólnego kolędowania, które zakończy się koncertem Arki Noego na rynku.

Jubileuszowy Orszak Trzech Króli to szczególna okazja do wspólnego świętowania.

– Dziesiąty Orszak to ogromna radość dla nas! Cieszymy się, że Wrocław tak licznie przybywa na Orszak – dotychczas wzięło w nim udział łącznie 120 tys. osób i 3 tys. aktorów! Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za obecność i wspólne trwanie w radości Bożego Narodzenia – mówili Lilianna Sicińska, organizator.

Z racji jubileuszu zaplanowano wiele niespodzianek. W kolumnie orszakowej pojawią się wszystkie dotychczasowe Święte Rodziny, począwszy od rodziny małego Franciszka, który grał rolę pierwszej Bożej Dzieciny w 2011 roku. Pojawi się też nowa postać – św. Jan Chrzciciel, patron Wrocławia, oraz dobrze już znany Latarnik Wrocławski. Na okoliczność X OTK przygotowana została także bezpłatna Gazeta Orszakowa, która będzie rozdawana w parafiach oraz, jak zawsze, korony i śpiewniki z kolędami.

– Orszakowy jubileusz to też okazja do wspomnień. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy choć raz uczestniczyli w OTK, aby przesłali do nas za pośrednictwem Facebooka swoje orszakowe anegdoty oraz rodzinne ciekawostki związane z tym wydarzeniem. Będziemy je publikować na naszym FB, a najciekawsze nagrodzimy – zachęca Elżbieta Woźniak-Łojczuk, rzecznik prasowy OTK.

Jak co roku Orszak ma też cel charytatywny. Tym razem będzie to kwesta na wsparcie dzieci korzystających z Centrum dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Caritas. – Zbierzemy fundusze na wyposażenie kuchni, w której dzieci będą uczyły się samodzielnego przygotowywania posiłków – mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas.

Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na rynku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Arki Noego. Wstęp jest bezpłatny.
Orszak Trzech Króli objął patronatem Metropolita Wrocławski oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Wspierają nas w całej Polsce

OTK_2016_Decco_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_InterRisk_logo_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Monitoring_mediow_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Opteam_partner_ogolnopolski.jpgOTK_2016_Stermedia_partner.jpgOTK_2016_TVP1_partner_ogolnopolski.jpgOTK_lotto_logo.jpgOTK_poczta_polska_logo.jpg

Wspierają nas lokalnie

01_OTK_pcc_partner_lokalny.jpg05_OTK_Vide_Crede_logo.jpg06_OTK_oleofarm_logo.jpg07_EWTN_Polska.jpg

Partnerzy

OTK_01_iskry_logo.jpgOTK_02_przedszkole_zdroj_logo.jpgOTK_03_wawrzyny_logo.jpgOTK_04_wcrs_logo.jpgOTK_05_2016_zhr_partner.jpgOTK_06_skauci_europy_logo_akt.jpgOTK_07_fdnt_logo.jpgOTK_08_skauci_krola_emblemat_www.jpgOTK_09_godlo_KSM.jpgOTK_10_caritas_wroclaw_logo.jpgOTK_11_sp_zdroj_logo.jpg

Pomagają nam

01_andrzej_niedzwiecki_banner.jpg02_klub_mamuski_logo_www.jpg03_kostium_wypozyczalnia_strojow.jpg